Poznaj siebie i żyj jak chcesz

poznaj siebieGdy od dziecka słyszysz co masz myśleć, czuć i robić, wówczas jako dorosły będziesz miał duży kłopot z rozpoznaniem czego naprawdę chcesz i kim jesteś. Dlatego potrzebujesz tylu autorytetów w niemal wszystkich dziedzinach życia. Kogoś kto powie jak się odżywiać, ubierać, odpoczywać, jaką wybrać pracę, jak znaleźć miłość, itd. Ponieważ nie ufasz temu co czujesz i myślisz. Dlatego jesteś niemal uzależniony od świata zewnętrznego, od ludzi i informacji. Nie umiesz decydować o sobie. Świat zewnętrzny robi to za ciebie.

Odkrycie tego faktu może być zarówno wyzwalające jak i przytłaczające. Zwłaszcza gdy uświadomisz sobie na przykład, że kariera zawodowa jaką wybrałeś jest pomyłką a założenie rodziny było przedwczesne. Możesz mieć wtedy poczucie, że zostałeś wkręcony, że byłeś jak marionetka „sterowana” przez kulturowy przekaz.

I co teraz? Nic szczególnego. Po prostu zacznij poznawać siebie. Otwieraj się na swoje myśli i uczucia, zwłaszcza te, które do tej pory uznawałeś za złe, zuchwałe, nieodpowiedzialne. Te które nie pasowały do kulturowej narracji. Otwieraj się na swoje marzenia, pasje, na głos serca. Stopniowo rezygnuj z rzeczy, których nie chcesz i zacznij robić to co cię ożywia, co wywołuje uśmiech na twojej twarzy. I mimo lęku nie ustawaj. Bądź cierpliwy i zaufaj, że zmiana jest możliwa. I jeszcze jedno, nie traktuj życia zbyt poważnie. Ono nie jest takie straszne, dużo zależy od twojego nastawienia.

Tylko tyle i aż tyle. Dzięki temu masz szansę odkryć kim naprawdę jesteś i żyć tak jak chcesz. Nic innego się nie liczy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *