Medytacja pomaga rozwiązywać konflikty

Jeśli jesteś w konflikcie a chciałbyś się dogadać to mam dobrą radę: medytuj. Dzięki tej prostej metodzie otworzysz swoje serce i umysł. A to najlepszy sposób na rozwiązanie konfliktu. Jakikolwiek by nie był, rodzinny, biznesowy, towarzyski. Nawet najlepsze argumenty merytoryczne czy sztuczki negocjacyjne mogą zawieść jeśli nie będziesz otwarty na porozumienie. Autentyczna i wewnętrzna otwartość zawsze prowadzi do ugodowego załatwienia sprawy. Wskutek prostego procesu – gdy jesteś otwarty na drugiego człowieka to on odpowiada tym samym. I to się po prostu dzieje, bez zbędnego intelektualnego wysiłku. Właśnie dzięki medytacji. To nie są pobożne życzenia. To są fakty, praktyczne rady wynikające z doświadczenia.

Efekty medytacji są wymierne i naukowo udowodnione. Sam to potwierdzam, medytuję od wielu lat. Dzięki tej praktyce zmieniło się moje podejście do siebie, życia, do ludzi. Stąd wiem, że medytacja otwiera na drugiego człowieka i łagodzi wzajemne niechęci.

Jestem prawnikiem. Prowadziłem własną kancelarię i zawodowo miałem do czynienia z konfliktami. Jako praktyk stwierdzam, że medytacja może być bardzo użytecznym narzędziem w spornych sprawach. Może wprowadzić nową jakość, wszędzie tam gdzie trzeba się porozumieć, zwłaszcza w postępowaniach mediacyjnych i negocjacjach. Wystarczy posiedzieć w ciszy przez kilka minut i tym rozpoczynać każde spotkanie przeciwników. Dzięki temu można uzyskać pozytywny efekt niewielkim nakładem. Wystarczy trochę dobrej woli.

Wiem, że w świecie prawa i biznesu moja propozycja może się wydawać osobliwa i wymaga nowego spojrzenia. Zapewniam jednak, że jest to rozwiązanie praktyczne i użyteczne a przy tym bardzo proste. Czemu więc nie skorzystać z czegoś co jest sprawdzone, nawet jeśli wydaje się niestandardowe?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *