Jem kotlet z szacunkiem

imag0466Spożywanie posiłków jest oprócz oddychania najważniejszą czynnością dla człowieka. Dzięki temu żyjemy. Banał, prawda? Jak łatwo o tym zapomnieć.

Dzisiaj podczas obiadu przypomniałem sobie, że to ważne. Jak zwykle wyszedłem z pracy, żeby coś zjeść. Zamówiłem schabowego z kapustą. Zacząłem jeść ale coś było nie tak. Oczywiście, pośpiech. Znowu pośpiech podczas jedzenie. Gdzie ja się tak spieszę? Co mi nie pozwala spokojnie zjeść? Wiadomo, praca, obowiązki, terminy.

Uświadomiłem sobie, że ja tak naprawdę nie jem, ja nadal myślami jestem w pracy a jedzenie jest tylko zbędną, uciążliwą przerwą. Koszmar. Odłożyłem więc widelec i oparłem się wygodnie na krześle. Wziąłem parę głębokich oddechów. Powiedziałem do siebie w myślach: „Nie chłopie, tak nie można. Zjedz w spokoju, delektuj się kotletem. Przecież dzięki niemu żyjesz, ruszasz się, masz energię. Uszanuj ten kotlet. Cóż jest ważniejsze w tym momencie?”

Wróciłem do jedzenia. Od tego momentu wszystko się zmieniło, świat zwolnił a ja uśmiechnąłem się do niego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *